Used 2012 Lance 855 Truck Camper
View all Lance Floorplans
2012 855 Features and Options
Lance Short Bed Truck Camper w/Rear Entry, Rear Corner Wet Bath, Wardrobe, 3 Burner Range & Round Galley Sink, Overhead Storage, Pantry, Refrigerator, Fold-Down Bunk Bed, Dinette w/Oval Table & Overhead Storage, Step Up to Queen Cabover Bed, Wardrobe, Hamper, Storage and More!
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Curtis Trailers
Location: Beaverton, OR
Stock# 47499
Location: Beaverton, OR
Stock# 47499
Interior Color: Brown
Stock# 47499
Interior Color: Brown
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 855 Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 16 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Brown |
| Dry Weight | 2420 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 169086 |
For more information
Contact Us
Lance 855 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


