Used 2012 Lance 825 Truck Camper
View all Lance Floorplans
2012 825 Features and Options
Short Bed Lance Truck Camper w/Rear Corner Wet Bath, U-Shaped Dinette w/Table, Kitchen Sink, 2 Burner Range, 3 Cu. Ft. Refrigerator, Step Up to Front Cabover Queen Bed, Overhead Storage and More. Available Options May Include: Fold-Down Bunk Bed.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Sale Price:
$14,980
Blue Compass RV
Location: Mesa AZ
Stock# CT360405
Location: Mesa AZ
Stock# CT360405
Stock# CT360405
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 825 Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 16 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 7 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Dry Weight | 1730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 11 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| VIN | 168779 |
For more information
Contact Us
Lance 825 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


