Used 2012 Lance 1181 Truck Camper
View all Lance Floorplans
2012 1181 Features and Options
Single Slide Lance Truck Camper for Long Bed Truck, Rear Corner Kitchen w/Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Pantry, Bath w/Shower, Toilet & Lav., U-Shaped Dinette/Refrigerator & Wardrobe Slideout, Step Up to Cabover Queen Bed, Overhead Storage, Hamper & More. Available Options May Include: Generator, Fold Down Bunk.
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$47,500
You Save: $7,520
Sale Price: $39,980
You Save: $7,520
Sale Price: $39,980
Galaxy RV
Location: Parksville
Stock# 24N1969A
Location: Parksville
Stock# 24N1969A
Stock# 24N1969A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 1181 Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Dry Weight | 3670 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 169164 |
For more information
Contact Us
Lance 1181 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


