Used 2012 Lance 1050S Truck Camper
View all Lance Floorplans
2012 1050S Features and Options
Lance Truck Camper for Larger Trucks w/Single Slideout, Rear Entry, Rear Corner Bath Including Shower, Toilet & Sink, Wardrobe/Pantry, Rear Booth Dinette Slideout, Refrigerator, Microwave, Round Kitchen Sink, Overhead Storage, Step Up to Queen Bed w/Storage Cabinet & Shelves, and Much More!
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Price:
$26,997
You Save: $7,332
Sale Price: $19,665
You Save: $7,332
Sale Price: $19,665
Caveman RV
Location: Grants Pass, OR
Stock# C-168553
Location: Grants Pass, OR
Stock# C-168553
Stock# C-168553
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 1050S Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 18 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Dry Weight | 2980 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 168553 |
For more information
Contact Us
Lance 1050S Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


