Used 2012 Keystone RV Vantage 29RLS Travel Trailer
*** DISCOUNTED FOR FINANCING WITH US !!!***
View all Vantage Floorplans
2012 29RLS Features and Options
Keystone Vantage Travel Trailer w/Rear Living Area w/2 Chairs & End Tables, Air Bed Sofa/Round Kitchen Sink & 3 Burner Range Slideout w/Overhead Cabinets, Booth Dinette, Ent. Center, Pull-Out Pantry, 2nd Pantry, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Toilet, Vanity w/Sink, Tub/Shower, Front True Sleep 60 x 80 Queen Bed w/Private Bedroom Entry, Shirt Closets Above Nightstands Both Sides of Bed, Overhead Storage, Exterior Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Blue Compass RV
Location: Medford OR
Stock# CT690026
Location: Medford OR
Stock# CT690026
Stock# CT690026
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 29RLS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 50 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 935 lbs |
| Dry Weight | 6645 lbs |
| Cargo Capacity | 1555 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT29R5SCK300316 |
For more information
Contact Us
Vantage 29RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


