Used 2012 Keystone RV Summerland 2600TB Travel Trailer
View all Summerland Floorplans
2012 2600TB Features and Options
Sold As-Is, Out of State Only: No warranties or guarantees.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Summerland Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Corner Bath Including Tub/Shower & Toilet, Rear Corner Bunks w/Lower Double Bed, Wardrobe, Lav., Refrigerator, 3 Burner Range, Kitchen Sink, Booth Dinette, Sofa Bed, Front Queen Bed w/Closets Both Sides, Front Pass-Thru Storage, Rear Exterior Storage Below Bunks & More.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Beckleys RVs
Location: Thurmont, MD
Stock# 52354
Location: Thurmont, MD
Stock# 52354
Stock# 52354
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 2600TB Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 545 lbs |
| Dry Weight | 4712 lbs |
| Cargo Capacity | 2833 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT26023C3150695 |
For more information
Contact Us
Summerland 2600TB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


