Used 2012 Keystone RV Springdale 311RESSR Travel Trailer
This Keystone Springdale Travel Trailer w/Rear Entertainment Including. As you can see there is a Full End Wall Ent. Center w/Retractable LCD TV, 2 Lounge Chair Slideout, Sofa & U-Dinette Slide. Plenty of storage throughout the Overhead Cabinets Above Sofa, Pantry. The amenities include Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Walk-Thru Bath w/Angle Shower, Toilet & Vanity w/Sink. When it's time to rest up for your next getaway enjoy the Front Queen Bed w/Closets & Nightstands, Pass-Thru Storage in Front & Rear Slideout Exterior Storage and More!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 337467
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 775 lbs |
| Dry Weight | 7820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT31121C3102837 |
Springdale 311RESSR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


