Used 2012 Keystone RV Raptor 300MP Toy Hauler Fifth Wheel
View all Raptor Floorplans
2012 300MP Features and Options
Double Slide Raptor Toy Hauler FW by Keystone w/Rear Ramp to 10' Cargo Storage Area w/Side Entry Door, LCD TV in Cargo Area, 36" Interior Door to Living Area w/Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, LCD TV, 97" Sofa Slide w/Air Mattress Bed & Dinette Table, Step Up to Side Aisle Bath w/Shower Surround, Lav., & Toilet, Dresser, Queen Bed Slide w/Wardrobes and Much More! Available Options May Include: Dbl. Queen Electric Beds w/U-Shaped Lounge in Cargo.
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$29,988
You Save: $5,000
Sale Price: $24,988
You Save: $5,000
Sale Price: $24,988
RV Station Group
Location: Colbert, OK
Stock# C00987
Location: Colbert, OK
Stock# C00987
Stock# C00987
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 300MP Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2690 lbs |
| Dry Weight | 11985 lbs |
| Cargo Capacity | 4515 lbs |
| Fresh Water Capacity | 110 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 4YDF30027CR800987 |
For more information
Contact Us
Raptor 300MP Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


