Used 2012 Keystone RV Premier Ultra Lite 30RLPR Travel Trailer
View all Premier Ultra Lite Floorplans
2012 30RLPR Features and Options
Keystone Premier Ultra Lite Travel Trailer by Bullet w/Rear Living Area Including: 2 Lounge Chairs, End Table & Overhead Cabinet Storage, Air Bed Sofa & Booth Dinette Slideout, LCD TV, Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Pantry, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Laundry Chute, Front Pass-Thru Storage, Front & Rear Entry, and So Much More!
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$17,250
You Save: $2,858
Sale Price: $14,392
You Save: $2,858
Sale Price: $14,392
PleasureLand RV
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 664-25A
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 664-25A
Stock# 664-25A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 30RLPR Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 705 lbs |
| Dry Weight | 5750 lbs |
| Cargo Capacity | 1850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT30R22CD422676 |
For more information
Contact Us
Premier Ultra Lite 30RLPR Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


