Used 2012 Keystone RV Passport 2650BH Grand Touring Travel Trailer
VERY AFFORDABLE FAMILY BUNK MODEL WITH A SUPER SLIDE!
View all Passport Floorplans
2012 2650BH Grand Touring Features and Options
WE MAKE BUYING AN RV EASY WITH NO HASSLE PRICES AND NO OTHER SURPRISE FEES OR CHARGES!
This Keystone Passport 2650BH includes:
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219.95!
- Power Awning
- 13.5BTU Air Conditioner
- 6 Gallon Gas/Electric Water Heater
- Exterior Shower
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$14,900
You Save: $1,901
Sale Price: $12,999
You Save: $1,901
Sale Price: $12,999
D&D RV Center, LLC
Location: Helena, MT
Stock# UTD3445
Location: Helena, MT
Stock# UTD3445
Exterior Color: White
Stock# UTD3445
Exterior Color: White
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 2650BH Grand Touring Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 540 lbs |
| Dry Weight | 4876 lbs |
| Cargo Capacity | 2324 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Refrigerator Type | RV Gas/Electric |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
For more information
Contact Us
Passport 2650BH Grand Touring Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


