Used 2012 Keystone RV Outback 312BH Travel Trailer
Double Slide Keystone Outback Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Air Sofa Bed Slideout w/Bunk Above, TV Shelf & Storage Cabinet, Outside Kitchen Including Refrig., Sink, Grill, Flip-Out Stove, Pantry/Wardrobe Inside, King Dinette & Air Sofa Sleeper Slide w/Overhead Cabinets Above Sofa, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Tub/Shower, Toilet & Sink w/Private Bath Entry, Front Queen Bed w/Wardrobes, Swivel LCD TV, Front Pass-Thru Storage and More! Avail. Options May Include: Trundle Bed.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# W1156AMICK
Exterior Color: RUSSET
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Exterior Color | RUSSET |
| Hitch Weight | 765 lbs |
| Dry Weight | 7579 lbs |
| Cargo Capacity | 1403 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT31227CW451725 |
Outback 312BH Reviews
-
Tilt Bed System
2016 Outback 312BH
What I liked most: LED floor lights. Large entertainment area with plenty of storage. Stainless steel appliances. The master bedroom has a rest and read tilt sleep system and a USB charging station right at the head of the bed with nightstand cubby holes on both sides.
What I'd improve: Center register right in middle of dining kitchen area may cause injury to small toes are big feet.11 years ago | Kevin W. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


