Used 2012 Keystone RV Outback 280RS Toy Hauler Travel Trailer
View all Outback Floorplans
2012 280RS Features and Options
Outback Double Slide Toy Hauler Travel Trailer w/Rear King Slide & Overhead Cabinet, Sofa, King Dinette Slideout, LCD TV, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Tub, Toilet, Linen Cabinet, Lavatory, Dbl. Wardrobe, TV Shelf, Wardrobe, Front Bunk Beds w/Overhead Cabinet, Wardrobe, Front Side 56" Ramp Door Opening and Much More.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$16,950
You Save: $6,605
Sale Price: $10,345
You Save: $6,605
Sale Price: $10,345
Hilltop Camper & RV
Location: Brainerd, MN
Stock# 19957B
Location: Brainerd, MN
Stock# 19957B
Stock# 19957B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 280RS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 725 lbs |
| Dry Weight | 6597 lbs |
| Cargo Capacity | 1603 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Outback 280RS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Side Ramp Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


