Used 2012 Keystone RV Outback 274RB Travel Trailer
View all Outback Floorplans
2012 274RB Features and Options
Keystone Outback Travel Trailer w/Rear Full Bath w/Private Entry, Angle Shower, Linen Cabinet & Sink, Private Toilet Area w/Private Entry, Ent. Center, Pantry/Dinette Slideout w/Overhead, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, End Table, Air Sofa Sleeper, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Side, Front Pass-Thru Storage, Outside Camp Kitchen and Much More!
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Sale Price:
$19,749
Campers Inn
Location: St George,UT
Stock# 450000122
Location: St George,UT
Stock# 450000122
Stock# 450000122
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 274RB Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 610 lbs |
| Dry Weight | 5995 lbs |
| Cargo Capacity | 1805 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT27427CB453307 |
For more information
Contact Us
Outback 274RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


