Used 2012 Keystone RV Outback 250RS Travel Trailer
Sale Pending!
View all Outback Floorplans
2012 250RS Features and Options
Double Slide Outback Travel Trailer w/Rear Slide King Bed, Pass Thru Storage, Sofa, LCD TV, King Dinette Slideout, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrig., Pantry, Tub, Lav., Linen, Toilet, Ward./TV Shelf, Front Bunk Beds w/Ward., Bike Storage in Front, Outside Camp Kitchen and More.
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
4Z's RVS
Location: Peru, IN
Stock# B450118
Location: Peru, IN
Stock# B450118
Interior Color: Russet, Moonlight, Truffle, Te
Stock# B450118
Interior Color: Russet, Moonlight, Truffle, Te
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 250RS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 27 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Russet, Moonlight, Truffle, Te |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| Dry Weight | 5915 lbs |
| Cargo Capacity | 1635 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Outback 250RS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


