Used 2012 Keystone RV Outback OUTBACK 250RS Travel Trailer
2012 OUTBACK 250RS Features and Options
Double Slide Outback Travel Trailer w/Rear Slide King Bed, Pass Thru Storage, Sofa, LCD TV, King Dinette Slideout, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrig., Pantry, Tub, Lav., Linen, Toilet, Ward./TV Shelf, Front Bunk Beds w/Ward., Bike Storage in Front, Outside Camp Kitchen and More.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Parkview RV
Location: Parkview RV Center
Stock# 5920A
Location: Parkview RV Center
Stock# 5920A
Exterior Color: WHITE
Stock# 5920A
Exterior Color: WHITE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 OUTBACK 250RS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 640 lbs |
| Dry Weight | 5915 lbs |
| Cargo Capacity | 1635 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT2502XCB450329 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


