Used 2012 Keystone RV Outback 210RS Travel Trailer
REAR QUEEN BED SLIDE OUT!
View all Outback Floorplans
2012 210RS Features and Options
Outback Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Slideout King Bed, Sofa, Booth Dinette, Pantry, Refrigerator, Double Kitchen Sink w/Overhead Storage & LCD TV, 3 Burner Range, Front Bunk Beds w/Wardrobe, Tub, Lavatory, Linen Closet, Outside Bicycle Storage, Outside Camp Kitchen and More.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$11,900
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 25143-2
Location: Cogan Station, PA
Stock# 25143-2
Stock# 25143-2
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 210RS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4909 lbs |
| Cargo Capacity | 2641 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT21029CB450024 |
For more information
Contact Us
Outback 210RS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


