Used 2012 Keystone RV Outback 210RS Travel Trailer
View all Outback Floorplans
2012 210RS Features and Options
Outback Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Slideout King Bed, Sofa, Booth Dinette, Pantry, Refrigerator, Double Kitchen Sink w/Overhead Storage & LCD TV, 3 Burner Range, Front Bunk Beds w/Wardrobe, Tub, Lavatory, Linen Closet, Outside Bicycle Storage, Outside Camp Kitchen and More.
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Price:
$12,359
Roy's RV Supercenter, Llc
Location: Elkins, WV
Stock# 53837
Location: Elkins, WV
Stock# 53837
Stock# 53837
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 210RS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4909 lbs |
| Cargo Capacity | 2641 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Outback 210RS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


