Used 2012 Keystone RV Montana High Country 313RE Fifth Wheel
View all Montana High Country Floorplans
2012 313RE Features and Options
Keystone Montana High Country Fifth Wheel w/Rear Entertainment Including Full End Wall Ent. Center, 2 Lounge Chairs & Dinette Slideout, Air Mattress HAB Slide w/Overhead Cabinet, L-Shaped Counter w/Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range/Pantry/Refrigerator, Storage Cabinets, Step up to Bed & Bath w/Private Toilet Area, Sink, Neo-Angle Shower, Front Queen Bed Slide, Full-Height Wardrobe w/Sliding Doors, Washer/Dryer Prep, Storage Cabinet & Much More!
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Contact us for price
Horn Rapids RV
Location: Richland, WA
Stock# 263007
Location: Richland, WA
Stock# 263007
Stock# 263007
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 313RE Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 35 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2080 lbs |
| Dry Weight | 9823 lbs |
| Cargo Capacity | 2657 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 93 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R16E |
| VIN | 4YDF31327CA740368 |
For more information
Contact Us
Montana High Country 313RE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


