Used 2012 Keystone RV Montana High Country 313RE Fifth Wheel
View all Montana High Country Floorplans
2012 313RE Features and Options
Keystone Montana High Country Fifth Wheel w/Rear Entertainment Including Full End Wall Ent. Center, 2 Lounge Chairs & Dinette Slideout, Air Mattress HAB Slide w/Overhead Cabinet, L-Shaped Counter w/Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range/Pantry/Refrigerator, Storage Cabinets, Step up to Bed & Bath w/Private Toilet Area, Sink, Neo-Angle Shower, Front Queen Bed Slide, Full-Height Wardrobe w/Sliding Doors, Washer/Dryer Prep, Storage Cabinet & Much More!
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Harvey RV & Marine
Location: Bangor, ME
Stock# 17703B
Location: Bangor, ME
Stock# 17703B
Stock# 17703B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 313RE Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 35 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2080 lbs |
| Dry Weight | 9823 lbs |
| Cargo Capacity | 2657 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 93 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 235/80R16E |
| VIN | 4YDF31321CA740320 |
For more information
Contact Us
Montana High Country 313RE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


