Used 2012 Keystone RV Laredo 324RL Fifth Wheel
Reduced!-Great Live in with 3-Slides and 2-A-Cs, Clean and Great Price!
View all Laredo Floorplans
2012 324RL Features and Options
Keystone Laredo Fifth Wheel w/Rear Living Area Including: 2 Lounge Chairs, Overhead Cabinet, Air Mattress Sofa Sleeper & Booth Dinette Slide, Ent. Center/Refrigerator/Pantry/3 Burner Range and Dbl. Kitchen Sink Slide, Kitchen Island, 2nd Pantry/Linen Cabinet in Hall, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Front Queen Bed Slide, Master Closet w/Sliding Doors, TV/Wardrobe, Dresser, Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Sierra RV Center
Location: Colfax, CA
Stock# RV1622C
Location: Colfax, CA
Stock# RV1622C
Interior Color: Olive, New Earth, Hazelnut
Stock# RV1622C
Interior Color: Olive, New Earth, Hazelnut
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 324RL Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Interior Color | Olive, New Earth, Hazelnut |
| Hitch Weight | 1955 lbs |
| Dry Weight | 10403 lbs |
| Cargo Capacity | 2597 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 01818 |
For more information
Contact Us
Laredo 324RL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


