Used 2012 Keystone RV Laredo 310RE Fifth Wheel
View all Laredo Floorplans
2012 310RE Features and Options
Laredo FW by Keystone w/Rear Entertainment Including Full Wall Entertainment Center w/Overhead Storage, Slideout Dbl. Lounge Chairs, Slideout Air Mattress Sofa Sleeper & Booth Dinette, Refrig., Pantry, Linen Cabinet, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Overhead, Entry Closet, Step Up to Side Aisle Bath & Bedroom, Angle Shower, Toilet & Sink, Queen Bed Slide, Master Closet, TV/Wardrobe, Chest of Drawers and Much More!
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Blue Compass RV
Location: South Raleigh NC
Stock# UT140808
Location: South Raleigh NC
Stock# UT140808
Stock# UT140808
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 310RE Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1785 lbs |
| Dry Weight | 10212 lbs |
| Cargo Capacity | 2788 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF31028CK600828 |
For more information
Contact Us
Laredo 310RE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


