Used 2012 Keystone RV Laredo 295RK Fifth Wheel
View all Laredo Floorplans
2012 295RK Features and Options
Keystone Laredo FW w/Rear Kitchen Including: 2 Pantry's, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, Kitchen Island, 3 Burner Range/Refrigerator & Ent. Center w/Overhead Storage Slideout, Free Standing Dinette & Air Mattress Sofa Sleeper Slide, Lounge Chair, Shelves, Ent. Center, Step Up to Bed & Bath w/Private Toilet Area, Angle Shower, Sink, Dresser, TV/Wardrobe, Master Closets w/Sliding Doors & Queen Bed Slide and More!
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
PleasureLand RV
Location: Long Prairie, MN
Stock# 1344-24A
Location: Long Prairie, MN
Stock# 1344-24A
Stock# 1344-24A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 295RK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 33 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1815 lbs |
| Dry Weight | 9700 lbs |
| Cargo Capacity | 2800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF29529CK601058 |
For more information
Contact Us
Laredo 295RK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


