Used 2012 Keystone RV Hideout 38 Travel Trailer
1 year RV Complete Included With 14 Nights of Camping on US!
2012 38 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Sale Price:
$12,900
Blue Compass RV
Location: Connecticut
Stock# UT960861
Location: Connecticut
Stock# UT960861
Stock# UT960861
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 38 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1115 lbs |
| Dry Weight | 8416 lbs |
| Cargo Capacity | 1484 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | Lighted Adjustable Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT38B28C7200179 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


