Used 2012 Keystone RV Hideout 26RLSWE Travel Trailer
View all Hideout Floorplans
2012 26RLSWE Features and Options
Single Slide Hideout Trailer w/Rear Living Area, 2 Lounge Chairs w/End Table Between, Overhead Cabinet, Air Bed Sofa & U-Dinette Slideout w/Overhead Cabinet, Ent. Center/Dbl. Wardrobe, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Tub/Shower, Toilet, Sink & Linen Cabinet, Front Queen Bed w/Closets, Private Bedroom Entry, Pass-Thru Storage and More!
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Meridian RV
Location: Port Coquitlam, BC
Stock# 8867
Location: Port Coquitlam, BC
Stock# 8867
Stock# 8867
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 26RLSWE Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 730 lbs |
| Dry Weight | 6150 lbs |
| Cargo Capacity | 1550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 205/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT26R22CN201479 |
For more information
Contact Us
Hideout 26RLSWE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


