Used 2012 Keystone RV Hideout 26RLS Travel Trailer
This camper will be sold "As Is" Please call us for details.
Single Slide Hideout Trailer w/Rear Living Area, 2 Lounge Chairs w/End Table Between, Sofa & U-Shaped Dinette Slideout w/Overhead Above Sofa, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Toilet, Tub/Shower, Vanity w/Sink, LCD TV Rotates 180 Degrees for Living Area & Bedroom Viewing, Front Queen Bed w/Private Bedroom Entry, Shirt Closets Above Nightstands, Front Pass-Thru Storage and Much More!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 7212A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 825 lbs |
| Dry Weight | 6155 lbs |
| Cargo Capacity | 1670 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 205/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT26R28C7201393 |
Hideout 26RLS Reviews
-
Love the space and layout
2017 Hideout 26RLS
What I liked most: We bought an r-pod and used it one night and bought our 26RLS. We love it! Living is spacious and care is easy. Perfect tow for my f150 v8.
What I'd improve: Maybe quieter a/c and heater fan, but you get used to them.8 years ago | Aaron E. from ,
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


