Used 2012 Keystone RV Hideout 25RKS Travel Trailer
View all Hideout Floorplans
2012 25RKS Features and Options
Keystone Hideout Travel Trailer w/Single Slideout, Rear Kitchen Including: Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink & Overhead Cabinets, Slideout U-Dinette w/Storage Above, Sofa, Linen/Pantry, Ent. Center, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed w/Closets Both Sides and Much More! Available Options May Include: Air Bed Sofa.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$12,900
Bowling RVs
Location: Ottumwa
Stock# 16727
Location: Ottumwa
Stock# 16727
Interior Color: Maplecrest, Brookstone, Saddle
Stock# 16727
Interior Color: Maplecrest, Brookstone, Saddle
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 25RKS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Maplecrest, Brookstone, Saddle |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| Dry Weight | 5945 lbs |
| Cargo Capacity | 1715 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
For more information
Contact Us
Hideout 25RKS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


