Used 2012 Keystone RV Cougar High Country 321RES Travel Trailer
Home Away From Home Trailer!
View all Cougar High Country Floorplans
2012 321RES Features and Options
Keystone Cougar High Country Triple Slide w/Rear Full Wall Ent. Center w/TV & Overhead Storage, Theater Seats & Booth Dinette Slide, 2nd Sofa/Refrig./3 Burner Range Slideout, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Overhead Storage, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slide, Dresser/TV, Front Master Wardrobe w/Sliding Doors, Pass-Thru Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Price:
$20,135
You Save: $4,140
Sale Price: $15,995
You Save: $4,140
Sale Price: $15,995
Reineke RV
Location: Tiffin, OH
Stock# TI1101A
Location: Tiffin, OH
Stock# TI1101A
Exterior Color: Smoke Gray
Interior Color: Walnut, Bronze, Silver Sage
Stock# TI1101A
Exterior Color: Smoke Gray
Interior Color: Walnut, Bronze, Silver Sage
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 321RES Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | Walnut, Bronze, Silver Sage |
| Exterior Color | Smoke Gray |
| Hitch Weight | 865 lbs |
| GVWR | 10000 lbs |
| Dry Weight | 7740 lbs |
| Cargo Capacity | 2200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas / Electric |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas / Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4YTD32128CA510849 |
For more information
Contact Us
Cougar High Country 321RES Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


