Used 2012 Keystone RV Cougar 331MKS Fifth Wheel
Keystone Cougar Fifth Wheel w/Rear Kitchen Including: Refrig., Pantry, Overhead Storage Cabinets, Dbl. Kitchen Sink, Slideout Booth Dinette & 2 Lounge Chairs, 3 Burner Range/L-Shaped Counter w/Overhead & L-Sofa w/Hide-A-Bed Slideout, Ent. Center, Coat Closet, Step Up to Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Entry, Door to Front Bedroom w/Queen Bed Slide, Full Height Wardrobe w/Sliding Doors, Cabinet/Drawers, Window w/Storage Below and Much More!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# D6028B
Interior Color: Autumn Night, Silver Sage, Aub
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Interior Color | Autumn Night, Silver Sage, Aub |
| Hitch Weight | 1690 lbs |
| Dry Weight | 10006 lbs |
| Cargo Capacity | 1690 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 235/80R16E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF33120C2505528 |
Cougar 331MKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


