Used 2012 Keystone RV Cougar 276RLS Fifth Wheel
View all Cougar Floorplans
2012 276RLS Features and Options
Single Slide Cougar Fifth Wheel by Keystone, Rear Living Space w/2 Chairs & End Table, Sofa & Booth Dinette Slideout w/Overhead Storage Above Sofa, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Ent. LCD TV, Neo-Angle Shower, Wardrobe/Linen Cabinet, Private Toilet Area, Front Queen Bed w/Wardrobes, Overhead Storage, Laundry Chute & More.
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
PleasureLand RV
Location: St. Cloud, MN
Stock# 1336-25B
Location: St. Cloud, MN
Stock# 1336-25B
Stock# 1336-25B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 276RLS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1380 lbs |
| Dry Weight | 7143 lbs |
| Cargo Capacity | 3037 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF27625C2503308 |
For more information
Contact Us
Cougar 276RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


