Used 2012 Keystone RV Bullet 294BHS Travel Trailer
View all Bullet Floorplans
2012 294BHS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Pete's RV Center
Location: Foxborough, MA
Stock# 91765C
Location: Foxborough, MA
Stock# 91765C
Stock# 91765C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 294BHS Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 725 lbs |
| Dry Weight | 5635 lbs |
| Cargo Capacity | 1890 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT29425CD421388 |
For more information
Contact Us
Bullet 294BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

