Used 2012 Keystone RV Bullet 284RLS Travel Trailer
View all Bullet Floorplans
2012 284RLS Features and Options
Bullet Travel Trailer w/Rear Living Area Including: 2 Swivel Rockers w/End Table & Overhead Storage, Air Bed Sofa/Kitchen Sink/Trash Can Storage & 3 Burner Range w/Overhead Cabinet Slideout, Pantry, Booth Dinette w/Overhead Cabinet & LCD TV, Refrigerator, Side Aisle Bath w/Linen Cabinet, Angle Shower, Toilet & Sink, Dresser w/Drawers, Front Queen Bed w/Private Bedroom Entry, Wardrobes Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage, Laundry Chute and Much More!
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$12,995
You Save: $4,197
Sale Price: $8,798
You Save: $4,197
Sale Price: $8,798
Campers Inn
Location: Richfield WI
Stock# 102966A
Location: Richfield WI
Stock# 102966A
Stock# 102966A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 284RLS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 625 lbs |
| Dry Weight | 5400 lbs |
| Cargo Capacity | 2200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT28420CD421339 |
For more information
Contact Us
Bullet 284RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


