Used 2012 Jayco Jay Flight Swift 198RD Travel Trailer
View all Jay Flight Swift Floorplans
2012 198RD Features and Options
Jay Flight Swift Travel Trailer by Jayco, Rear Dinette, 3-Burner Range, Microwave, Double Kitchen Sink, J-Steel Sofa, Pantry, Refrigerator, Toilet, Lav., Med. Cab., Tub/Shower, Queen Bed, Wardrobe, Overhead Cabinets Throughout, 15' Awning & Much More. Available Options May Include: Upper Bunk Above Queen Bed.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Guarantee RV Centre, Inc.
Location: Calgary, AB
Stock# 25054U
Location: Calgary, AB
Stock# 25054U
Stock# 25054U
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 198RD Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 6500 lbs |
| Dry Weight | 3925 lbs |
| Cargo Capacity | 1975 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15 |
For more information
Contact Us
Jay Flight Swift 198RD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


