Used 2012 Jayco Eagle Super Lite HT 26.5RLS Fifth Wheel
Double Slide Eagle Super Lite HT Fifth Wheel, Rear Living Area w/2-Lounge Chairs, End Table, J-Steel Sofa/Dinette Slide, Ent. Center, Counter Extension, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Pantry, Step Up To Bed/Bath, Linen, Toilet, Storage, Shower, Lav., Med. Cab., Ward. Slide, Dbl. Ward., Queen Bed, Overhead Cabinets Throughout, 12' Awning, Outside Kitchen & Much More. Available Options May Include: Hide-A-Bed, Free Standing Table & Chairs.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# C1PW0136U
Exterior Color: BROWN
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 7 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 1375 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 6695 lbs |
| Cargo Capacity | 3255 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 1UJCJ0BN7C1PW0136 |
Eagle Super Lite HT 26.5RLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


