Used 2012 Jayco Eagle Super Lite HT 26.5RLS Fifth Wheel
Double Slide Eagle Super Lite HT Fifth Wheel, Rear Living Area w/2-Lounge Chairs, End Table, J-Steel Sofa/Dinette Slide, Ent. Center, Counter Extension, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Pantry, Step Up To Bed/Bath, Linen, Toilet, Storage, Shower, Lav., Med. Cab., Ward. Slide, Dbl. Ward., Queen Bed, Overhead Cabinets Throughout, 12' Awning, Outside Kitchen & Much More. Available Options May Include: Hide-A-Bed, Free Standing Table & Chairs.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 13486
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 7 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1375 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 6695 lbs |
| Cargo Capacity | 3255 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 1UJCJ0BN2C1PW0304 |
Eagle Super Lite HT 26.5RLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


