Used 2012 Jayco Eagle Super Lite HT 23.5 Rbs Eagle Ht Fifth Wheel Fifth Wheel
2012 23.5 Rbs Eagle Ht Fifth Wheel Features and Options
Single Slide Eagle Super Lite HT Fifth Wheel, Rear Bath w/Tub/Shower, Toilet, Lav., Med. Cab., Wardrobe, Ent. Center, Dinette, J-Steel Sofa/Refrigerator/3-Burner Range Slide, Dbl. Kitchen Sink, Step Up To Bed, Queen Bed, Dbl. Wardrobes, Overhead Cabinets Throughout, Outside Kitchen, 15' Awning & Much More. Available Options May Include: Hide-A-Bed.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Blue Compass RV
Location: Greensboro NC
Stock# UT770370
Location: Greensboro NC
Stock# UT770370
Stock# UT770370
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 23.5 Rbs Eagle Ht Fifth Wheel Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 8 ft |
| Hitch Weight | 1155 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 5915 lbs |
| Cargo Capacity | 4075 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJCJ0BL9C1PZ0141 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


