Used 2012 Jayco Eagle Super Lite 31.5RLTS Fifth Wheel
Triple Slide Eagle Super Lite Fifth Wheel, Rear Living Area w/2-Lounge Chairs, J-Steel Sofa/Refrigerator/Microwave/3-Burner Range Slideout, Free Standing Table/Entertainment Center/Pantry Slideout, Double Kitchen Sink, Microwave, Step Up To Bath, Corner Shower, Toilet, Lav., Med. Cab., Ward, Step Up To Bedroom, Queen Bed Slideout, Wardrobe, Chest/TV, Chest, Overhead Cabinets Throughout, 15' Awning & Much More. Available Options May Include: Fireplace, Hide-A-Bed IPO J-Steel Sofa.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $1,000
Sale Price: $12,900
Stock# 0247
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 3 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft |
| Hitch Weight | 2170 lbs |
| GVWR | 11900 lbs |
| Dry Weight | 9560 lbs |
| Cargo Capacity | 2770 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15 |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 1UJCJ0BS2C1PV0247 |
Eagle Super Lite 31.5RLTS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


