Used 2012 Jayco Eagle 320RLDS Travel Trailer
View all Eagle Floorplans
2012 320RLDS Features and Options
Double Slide Eagle Travel Trailer, Rear Living Area w/2 Chairs, Hide-A-Bed w/Air Mattress/Booth Dinette Slideout, Entertainment Center, Dbl. Kit. Sink, 3 Burner Range w/Micro., Refrig., Pantry, Private Toilet Area, Angle Shower, Lav. w/Med. Cab., Front Queen Bed w/Shelves Slideout, Wardrobe, TV Cabinet & Chest, Overhead Cabinets Throughout, 20' Awning and More! Available Options May Include: Free Standing Table w/Chairs.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Optimum RV
Location: OK, Oklahoma City
Stock# 0CR103
Location: OK, Oklahoma City
Stock# 0CR103
Stock# 0CR103
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 320RLDS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1225 lbs |
| GVWR | 10500 lbs |
| Dry Weight | 8040 lbs |
| Cargo Capacity | 2460 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1UJBJ0BS4C1CB0103 |
For more information
Contact Us
Eagle 320RLDS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


