Used 2012 Itasca Sunstar 35F Motor Home Class A
View all Sunstar Floorplans
2012 35F Features and Options
Itasca Sunstar Class A Motorhome w/1-1/2 Bath, Rear Full Bath Including Shower, Vanity w/Sink, Toilet & Overhead Cabinet, Sliding Door to Bedroom w/Slideout Queen Bed & Nightstands, Wardrobe, Chest of Drawers, 2nd Wardrobe, Sliding Door to Living Area, L-Shaped Extendable Sectional Sofa & Booth Dinette Slide, 1/2 Bath, 32" LCD TV, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink and Much Much More!
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: Ocala, FL
Stock# 339804
Location: Ocala, FL
Stock# 339804
Chassis: Ford F53
Stock# 339804
Chassis: Ford F53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 35F Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 62 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | Onan 5500 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 33557 |
| Engine | 6.8L V10 Triton |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F66F5DY2B0A10024 |
For more information
Contact Us
Sunstar 35F Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


