Used 2012 Itasca Reyo 25R Motor Home Class A - Diesel
View all Reyo Floorplans
2012 25R Features and Options
Itasca Reyo Class A Diesel Coach w/Rear Full Bath Including Shower, Toilet & Sink, Sliding Door, 32" LCD TV, Wardrobe, Queen Bed/Hutch/Sofa & 2 Tables (1 Movable) Slideout, Refrigerator, Pantry, Refrigerator, 2 Burner Cooktop, Round Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Rear Exterior Storage Compartment and More! Available Options May Include: Studio/Loft Bed 49" x 73" Above Cab Area, BenchMark Dinette IPO Sofa.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$122,137
You Save: $67,146
Sale Price: $54,991
You Save: $67,146
Sale Price: $54,991
Optimum RV
Location: FL, Titusville
Stock# 8CR1296
Location: FL, Titusville
Stock# 8CR1296
Chassis: Sprinter F50
Stock# 8CR1296
Chassis: Sprinter F50
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 25R Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 33 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 46610 |
| Engine | 188 Hp 3.0L Mercedes |
| Chassis | Sprinter F50 |
| VIN | WDAPF4CA2B9481296 |
For more information
Contact Us
Reyo 25R Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


