Used 2012 Itasca Navion 24M Motor Home Class C - Diesel
Beautiful Used Class C!
View all Navion Floorplans
2012 24M Features and Options
Itasca Navion Class C Diesel w/Rear Bath Including Shower, Toilet, Wardrobe & Sink w/Overhead Storage, Sliding Door to Pantry, Refrigerator, Bench Mark Dinette & Comfort Sofa/Sleeper Slideout w/Overhead Storage, 2 Burner Cooktop, Round Kitchen Sink, 49" x 74" Overhead Bed and More! Available Options May Include: Front Overhead Storage Cabinet IPO Bed.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$89,995
You Save: $30,000
Sale Price: $59,995
You Save: $30,000
Sale Price: $59,995
Bretz RV & Marine
Location: Liberty Lake, WA
Stock# 98691
Location: Liberty Lake, WA
Stock# 98691
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# 98691
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24M Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Engine | 3.0L Mercedes Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CCXB9471214 |
For more information
Contact Us
Navion 24M Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


