Used 2012 Itasca Navion 24J Motor Home Class C - Diesel
View all Navion Floorplans
2012 24J Features and Options
Single Slide Itasca Navion Class C w/Rear Corner Full Bed w/Overhead Storage, Rear Corner Bath w/Shower & Toilet, Separate Sink Outside Bath, Refrigerator & Booth Dinette Slideout, Cabover Bed 49"x75", TV, Round Kitchen Sink, 2 Burner Range, Wardrobe & More.
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
General RV- SUSPENDED PER BILLING
Location: Salt Lake City, UT
Stock# 331835
Location: Salt Lake City, UT
Stock# 331835
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# 331835
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24J Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Generator | Onan 3600 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 63694 |
| Engine | 3.0L Mercedes Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC2C9505311 |
For more information
Contact Us
Navion 24J Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


