Used 2012 Itasca Navion 24G Motor Home Class C - Diesel
2012 24G Features and Options
Itasca Navion IQ Class C Coach w/Rear Queen Bed Slideout w/Storage Both Sides of Bed, Step Down to Living Area w/Wardrobe, Bath w/Corner Shower, Toilet & Round Sink, Slideout Comfort Sofa/Sleeper 54" x 75", Refrigerator, 2 Burner Cooktop, Round Kitchen Sink w/Overhead Cabinets Throughout and More. Available Options May Include: Optional Bedroom TV, UltraLeather.
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Campers Inn
Location: Davenport IA
Stock# 112825X
Location: Davenport IA
Stock# 112825X
Chassis: Sprinter
Stock# 112825X
Chassis: Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24G Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 69721 |
| Engine | Mercedes-Benz 3.0L |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC5B9472268 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


