Used 2012 Itasca Ellipse 42QD Motor Home Class A - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Ellipse Class A Diesel by Itasca w/1-1/2 Bath Including Rear Full Bath w/Shower, Storage Cabinet, Sink, Toilet, King Bed Slide w/Nightstands, Ward./Retractable 26" LCD TV/Ward./Pantry/4 Door Refrig./Dining Table & Chairs/Recliner/Pull-Out Table & 40" LCD TV Slideout, Rest Easy Extendable Sectional Sofa w/Coffee Table/3 Burner Range & Dbl. Kitchen Sink Slide, 1/2 Bath w/Vanity & Sink and More! Available Options May Include: Residential Refrig., Euro Recliner, Washer/Dryer, Fireplace.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $35,961
Sale Price: $131,587
Stock# 2CR034
Chassis: Freightliner Maxum
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 92 gals |
| Grey Water Capacity | 71 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Engine | 8.9L Cummins |
| Chassis | Freightliner Maxum |
| VIN | 4UZFCUCY0BCBH2034 |
Ellipse 42QD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


