Used 2012 Holiday Rambler Endeavor 36 PFT Motor Home Class A - Diesel
Holiday Rambler Endeavor Class A Diesel Coach w/Rear Slideout Queen Bed w/Nightstands, Wardrobe, 26" LCD TV/Dresser w/Overhead/Washer/Dryer Prep/Linen/Refrig./Range w/Micro. Above/Dbl. Kitchen Sink & 72" Sofa Full Wall Slide, Overhead Storage Above Cab Area, Booth Dinette Slideout, 40" LCD TV w/Hutch, Bath Including: Corner Shower, Linen Cabinet, Vanity w/Sink & Toilet and Much More! Available Options May Include: King Bed, Hide-A-Bed, Workstation/Dinette, U-Dinette, Booth Dinette/Ensemble.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# MHS43415A
Chassis: Roadmaster RR8R
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 36000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Miles | 47388 |
| Engine | MaxxForce 10-405 Hp |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| VIN | 51Z4D534XC1056685 |
Endeavor 36 PFT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


