Used 2012 Holiday Rambler Ambassador 40PQD Motor Home Class A
Quad Slide Ambassador Class A Diesel by Holiday Rambler w/Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, Wardrobe, 32" LCD TV/Dresser Slideout, Storage/Washer/Dryer Prep, Walk-Thru Bath w/Private Toilet Area Including Sink, Corner Shower, 2nd Sink, Refrig./Booth Dinette & 68" Sofa Slideout, 42" LCD TV Above Cab Area, 78" Sofa/Galley Pull-Out/3 Burner Range w/Microwave & Dbl. Kitchen Sink w/Flip-Up Counter Extension Slide and More! Available Options May Include: King Bed, Booth Dinette Ensemble, L-Sofa.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $29,070
Sale Price: $69,900
Stock# 7AR678A
Chassis: Roadmaster RR8R
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 36000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R 22.5 |
| Miles | 28627 |
| Engine | MaxxForce 10 350 Hp |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| VIN | 51Z4D4648C1056402 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


