Used 2012 Holiday Rambler Aluma-Lite Ultra 258SS Travel Trailer
View all Aluma-Lite Ultra Floorplans
2012 258SS Features and Options
Aluma-Lite Ultra Travel Trailer by Holiday Rambler w/Rear Full Bath Including: 38" Full Tub, Toilet & Vanity w/Sink & Med. Cabinet, Closet, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Pantry, Refrigerator, 42" Booth Dinette w/TV & Radio Above, 72" Sofa Slideout, Front Queen Bed w/Storage Box Riser, Wardrobes Both Sides of Bed & Front Pass-thru Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Sale Price:
$13,900
RV Truck Sales Missoula
Location: Missoula, MT
Stock# 2697
Location: Missoula, MT
Stock# 2697
Stock# 2697
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 258SS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Hitch Weight | 426 lbs |
| GVWR | 6160 lbs |
| Dry Weight | 4076 lbs |
| Cargo Capacity | 2084 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 51U1E1F2XC1500236 |
For more information
Contact Us
Aluma-Lite Ultra 258SS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


