Used 2012 Forest River RV Solera 24S Motor Home Class B
"Ease Your Wallet: Ask About Hassle-Free Financing."
2012 24S Features and Options
Single Slide Solera Class C Motor Home by Forest River, Rear Bed w/Rear Bath, Tub, Toilet, Lavatory, Refrigerator, 3 Burner Range, Single Galley Sink, Overcab Bed, Booth Dinette & Pantry/Ward. Slide Out, Overhead Cabinets Throughout and More.
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Sale Price:
$41,900
Blue Compass RV
Location: Albany NY
Stock# UM13188
Location: Albany NY
Stock# UM13188
Stock# UM13188
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 24S Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 9627 lbs |
| Cargo Capacity | 1403 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 39393 |
| VIN | WDAPF4CC3B9484113 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


