Used 2012 Forest River RV Rockwood Roo M233 Travel Trailer
Estimated Arrival - June
2012 M233 Features and Options
Hard Slide Rockwood Roo TT, Rear Queen Bed Slide, Sofa w/Overhead Cabinets, Refrigerator, Conv., Tub, Lav., Med. Cab., Toilet, Double Flip-Up Bed w/Bunk Above, Wardrobe, 3-Burner Range, Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Swing Arm TV, Dinette, Exterior Storage, Bike Door & Much More.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$9,450
McKee RV
Location: McKee RV
Stock# 6806
Location: McKee RV
Stock# 6806
Stock# 6806
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 M233 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Hitch Weight | 499 lbs |
| GVWR | 6145 lbs |
| Dry Weight | 4143 lbs |
| Cargo Capacity | 1833 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


