Used 2012 EverGreen RV Ever-Lite 34BH-DS Travel Trailer
Brand new tires, new jacks and all new faucets have been installed.
View all Ever-Lite Floorplans
2012 34BH-DS Features and Options
Single Slide Ever-Lite Travel Trailer, Rear Quad Bunks, TV & Ward., Pantry, Booth Dinette/Sofa Slideout, Swivel Entertainment Center, LCD TV, Front Queen Bed w/Storage Under Bed, 2 Nightstands, Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Shower, Lav., Linen, Toilet, Outside Shower, Pass Thru Storage, Ext. Storage & Much More.
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Sale Price:
$14,500
Mann's RV
Location: Rutland, MA
Stock# 2436C
Location: Rutland, MA
Stock# 2436C
Stock# 2436C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 34BH-DS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 905 lbs |
| GVWR | 8795 lbs |
| Dry Weight | 6475 lbs |
| Cargo Capacity | 1830 lbs |
| Fresh Water Capacity | 53 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST225/75R15(D) |
| VIN | C1001789 |
For more information
Contact Us
Ever-Lite 34BH-DS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


