Used 2012 Entegra Coach Anthem 42DLQ Motor Home Class A - Diesel
2024 Tire date codes, newer batteries, stored inside...
Quad Slide Anthem Motor Home, Rear Ward. w/Sliding Mirror Doors, W/D, Vanity & Dresser w/32" LCD TV/Dbl Lav. Slide, King Bed w/Nightstands Slide, Private Toilet Area w/Shower, Ent. Center w/Fireplace & 40" LCD TV, Dinette/Sofa Slide, Hide-a-Bed Sofa/Dbl. Kit. Sink/2-Burner Range/Micro. Slide, Refrig., Pantry, Shelves, Overhead Cabinets Thru & Much More. Available Options May Include: Free-Standing Table w/4 Chairs, Hide-a-Bed w/Desk or Table, 2-Euro Chairs, Desk w/26" TV, Easy Bed Sofa w/Table.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $11,099
Sale Price: $146,900
Stock# ZA08401
Chassis: Spartan Mt. Master
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 46600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 51700 |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Spartan Mt. Master |
Anthem 42DLQ Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


